poniedziałek, 28 lipca 2014

SZYCIE LETNIEJ CHUSTY


Projekt

Mój pomysł to chusta z daszkiem. Chroni przed słońcem, ale również fajnie wygląda. Dzięki długiemu i szerokiemu wiązaniu można ją wiązać na wiele sposobów i za każdym razem wyglądać oryginalnie.
Potrzebne materiały    • tkanina na chustę
  • klejonka
Wykrój 
Należy wykroić:  

  • wiązanie 4 razy
  • daszek 2 razy
  • chustę 1 raz 
  • 15 cm pasek ze skosu o szer. 2,5 cm na obszycie rozporka
  • 3cm pasek tkaniny o długości wymiaru obwodu głowy


 

 Szycie krok po kroku

Wykroić wszystkie elementy poza daszkiem, który należy najpierw podkleić a później wyciąć. To czy podkleimy jedną czy dwie części daszka zależy od stopnia usztywnienia naszej klejonki i od efektu jaki chcemy uzyskać. Ja podkleiłam dwie strony.

Zszyć daszek, naciąć brzegi, całość wywrócić. Daszek fastrygujemy dookoła brzegu aby nadać mu ładny kształt. Instrukcja. Fastrygę wypruć po zakończeniu szycia chusty.

Obszyć rozporek tyłu chusty lamówką. Zszyć róg po lewej stronie lamówki aby ładnie układał się rozporek.
Przyszyć daszek. Całość przodu  chusty obszyć 3cm listwą (nie ze skosu). Przyłożyć tkaniny prawą stroną do prawej, kolejno wykonać stębnówkę 1mm od brzegu  po listwie a następnie ręcznym ściegiem wykończyć. Instrukcja
Połączyć punkt A1B1 (punkty z wykroju) w taki sposób, że składamy materiał w zakładki. Odcinek po złożeniu ma wynosić 5,5 cm. Kierunek zakładek ma układać się na tył chusty. Mocujemy zakładki stębnówką i zanim obetniemy wystającą tkaninę mierzymy czy wszystko układa się OK. Odcinamy zbędny materiał.


Zszyć boki pasków (pozostawiając wlot) i dół. Doszywamy pasek do części z zakładkami musimy go dopasować również zakładkami i najlepiej w tym samym kierunku co z części chusty.


 Wiązania wywracamy na prawą stronę, a wloty zszywamy Instrukcja

Gotowe :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

DZIĘKUJĘ ZA KOMENTARZE :)